BPM ve ERP Entegrasyonu Yeni Trendler Arasında Yer Alıyor

BPM ve ERP Entegrasyonu Yeni Trendler Arasında Yer Alıyor

47 Görüntülenme
0
0

İşletmelerin iş süreçlerinin etkili bir şekilde yönetimi için ERP ve BPM sistemlerinin entegrasyonu önerilen modeller arasında yer alıyor.

BPM ve ERP sistemleri, iş süreçlerini yönetmek için kullanılan en yaygın iki araç.  BPM; iş süreçlerini tasarlama, geliştirme, uygulama ve izlemeye yardımcı olan bir süreç yönetim aracıyken; ERP, bir şirketin tüm finansal, üretim, satış ve dağıtım gibi temel iş süreçlerini tek bir sistemde birleştiren bir kurumsal kaynak planlama sistemini ifade ediyor. BPM ve ERP sistemlerinin birlikte kullanımı ise işletmelerin esneklik ve kontrol ihtiyaçlarına karşılık veriyor. 

SİSTEM ENTEGRASYONU VERİMLİLİĞİ ARTIRIYOR

BPM (İş Süreç Yönetimi), işletmelerin iş yapma biçimlerini modellemek için kurum içinde yapılan işleri bütünsel bir yaklaşımla ele alan bir yöntem. BPM, işletmelerin varlıkları arasında sayılabilecek süreçlerin ortaya çıkmasını, kontrol altına alınmasını ve iyileştirilmesini sağlayan bir yapıyı müşteriye sunuyor. İşletmelerin iş yapma biçimlerinin standartlaştırılmasına ve süreç eksikliklerinin tespit edilmesine de olanak sağlıyor.

PaperWork Satış Direktörü Tolga Eşiz, “BPM, iş süreçlerini optimize etme konusunda güçlüdür, ERP sistemleri ile tam olarak entegre çalışabilir. ERP sistemleri ise, şirket kaynaklarını ve süreçlerini entegre etme konusunda güçlüdür, ancak iş süreçlerini yönetme konusunda yetersiz kalabilir.” dedi. Bu iki sistemin entegrasyonunun ise artan verimlilik, üretkenlik, esneklik ve çeviklik sağlarken, maliyet yönetimine de yardımcı oluyor.

Kaynak: https://www.stendustri.com.tr/bpm-ve-erp-entegrasyonu-yeni-trendler-arasinda

Yorum Yap