Atık yönetimi çözümleri sunan Evreka 2.2M dolar yatırım aldı

Atık yönetimi çözümleri sunan Evreka 2.2M dolar yatırım aldı

927 Görüntülenme
0
0

Dijital atık yönetimi çözümleri tasarlayan girişim Evreka, Logo Ventures, Techone, TTGV ve Farklabs firmalarından 2.2 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Bu yatırımın atık yönetimi sektörüne kazandırılmış önemli bir değer olduğunu belirten Evreka CEO'su Umutcan Duman, "Amacımız müşterilerimiz ile çözüm ortaklarımıza en verimli ve yüksek teknolojili atık yönetimi çözümleri sunarak sürdürülebilirlik konusunda destek olabilmek" dedi. Duman, aldıkları yatırımın yurt dışında yeni pazarlara açılmak için itici bir güç olacağını söyledi

Dijital atık yönetimi çözümleri tasarlayan girişim Evreka, 2.2 milyon dolar değerinde yatırım aldığını açıkladı. Girişime yapılan yatırımda Logo Ventures, Techone, TTGV ve Farklabs'in yer aldığı kaydedildi.

Alınan yatırımı değerlendiren Evreka CEO'su Umutcan Duman, atık yönetiminin her alanında optimizasyon ve kaynak yönetimi sorununu çözerek ürün yelpazelerini genişlettiklerini belirterek, müşterilerin verimliliğinde yarattıkları artışın ürünlerine olan ilgiyi artırdığını ifade etti.

Duman, aldıkları yatırımın yurt dışında yeni pazarlara açılmak için itici bir güç olacağını belirterek, "Amacımız müşterilerimiz ile çözüm ortaklarımıza en verimli ve yüksek teknolojili atık yönetimi çözümleri sunarak sürdürülebilirlik konusunda destek olabilmek" diye konuştu.

Sürdürülebilirlik alanında yeni projelere imza atmayı amaçladıklarını belirten Duman, "Büyüyen ekibimizle Amerika, Singapur, Hollanda ile MENA ve APAC bölgelerinde bulunan kilit pazarlara daha da odaklanmayı hedefliyoruz" dedi.

Kaynak : https://www.haberturk.com/evreka-22-milyon-dolar-yatirim-aldi-3308269-ekonomi

Yorum Yap