İnternete Büyük Zam Geliyor! İşte Dudak Uçuklatan Rakamlar

İnternete Büyük Zam Geliyor! İşte Dudak Uçuklatan Rakamlar

450 Görüntülenme
0
0

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, 9 Mart tarihinde yayınladığı Türk Telekom IP VAE Hizmeti Port ve THK Tarife Güncellemesi kararı ile Türk Telekom’un port ve toptan hat kiralama ücretlerinin revizesini onayladı. Bu kapsamda 1 Nisan’dan itibaren geçerli olmak üzere internete büyük zam geliyor.

Toptan hat kiralama / port ücretlerine yapılan ve yüzde 67’ye ulaşan zam nedeniyle bu fiyatların kullanıcılara yansımaması mümkün değil. Ancak sözleşmesi devam eden kullanıcıların aynı fiyattan hizmet almaya devam etmesi, yeni abonelerin ise doğrudan zam ile karşılaşması bekleniyor.

1 Nisan itibariyle internete zam: Yüzde 67’ye varan artış!

Bu ayın başında Türk Telekom hisselerinin yüzde 55’i Varlık Fonu‘na devredildi. Bu önemli gelişme sonrasında fiyatlara çok ciddi oranda zam yapılmasına kullanıcılar sosyal medyada tepki gösterdi.

TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Halil Nadir Teberci konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı;

“Telekomünikasyon sektöründe alternatif işletmecilerin korunmasının; rekabeti arttıracağı ve hizmet kalitesi kadar tüketicilerin uygun maliyetli haberleşme imkanlarından faydalanması anlamına geldiğini her fırsatta dile getiriyoruz.

Türk Telekom tekrar devletin sahipliğine geçti ve ilk alınan kararın zam olması bizleri üzdü.BTK bu yüksek tarife artışına ilişkin kararı öncesinde mutlaka sektörün görüşünü almalı ve onaylanan yüksek oranlı yeni zamlı tarifelere geçiş için makul süre tanımalıydı.”

“Türkiye’nin aydınlık yarınları için çalışan, milyonlarca kurumsal ve bireysel aboneye hizmet sunan alternatif işletmeciler olarak alınan kararların gözden geçirilmesini ve geri alınmasını istiyoruz. Bu isteğimizin karşılık görmesi, sektördeki işletmecilerin doğacak büyük zararlarını engellemek kadar, daha makul seviyelerde oluşabilecek internet ve sabit telefon faturalarının daha yüksek fiyatlara çıkmasının önlenmesi adına değerli olacaktır.”

Kaynak: https://shiftdelete.net/internete-buyuk-zam-geliyor

Yorum Yap